pultuszczak

Facebook
Pijany traktorzysta uszkodził ogrodzenie

2022-10-04 12:20:25

Perspektywa spędzenia dwóch lat za kratkami grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego, który kierując ciągnikiem urządził ogrodzenie w Kowalewicach Włościańskich. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

W sobotę (1.10), przed południem, dyżurny odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Świercze. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec powiatu nowodworskiego będąc w stanie nietrzeźwości (1,18mg/l), w trakcie kierowania ciągnikiem rolniczym marki Ursus doprowadził do kolizji drogowej poprzez wjechanie w ogrodzenie posesji, po czym pozostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania ww., zatrzymali go i przewieźli do komendy. 44-latek został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *