pultuszczak

Facebook
PIEKARNIA GRUZIŃSKA? JUŻ BYŁA

2023-03-07 11:20:16

Smakosze wypieków GRUZIŃSKIEJ PIEKARNI CZIKO niepocieszeni. Piekarnia, mieszcząca się przy ulicy Traugutta 10, została zamknięta. Obecnie w lokalu trwa remont. Kto przejmie go do użytku, nie wiadomo, może sklep, może mała gastronomia

W Pułtusku sklepy pojawiają się i znikają, mimo że niektóre z nich zdążyliśmy już zaakceptować i polubić. Najmocniej trzymają się u nas punkty z towarami z drugiej ręki i one to mają najwięcej klientów i sympatyków. W dniu dostaw są w nich tłumy, ludzi szukających – przede wszystkim – odzieży, dodatków, przedmiotów codziennego użytku. Ale i w second handach słychać już narzekania na podwyżki cen.

Kiedy, stosunkowo niedawno, GRUZIŃSKA PIEKARNIA otwierała swoje podwoje, pułtuszczanie mieli nadzieję na długą jej działalność. Klienci podkreślali smak wypieków i ich bogactwo. Na FB CZIKO pojawiły się pozytywne opinie. „Niebo w gębie” – pisano. Podkreślano, że wypieków dokonują sami Gruzini, a to była zapowiedź oryginalnego smaku chaczapuri – placka zapiekanego z serem, chleba puri czy pierożków mięsnych chinkali, także wypieków na słodko.

Ceny w PIEKARNI nie były wygórowane, chociaż, oczywiście, nie dla wieloosobowej rodziny i do codziennego spożywania gruzińskich produktów. Polak ma swoje preferencje związane z pieczywem, nie wyobraża sobie codziennego żywienia bez chleba, którego smak ceni i lubi, stąd np. w PIEKARNI BIAŁCZAK, szczególnie rano, pułtuszczanie ustawiają się w kolejce.

NOWE jednak kusi i w polskich miastach piekarni gruzińskich jest coraz więcej. A u nas? U nas JUŻ BYŁA.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *