pultuszczak

Facebook




PIEJ JAK NAJGŁOŚNIEJ I NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ

2022-12-14 11:43:29

Konkurs recytatorski Opowiem ci bajkę wierszem lub prozą za nami. Stanęło do niego aż 42 recytatorów, co świadczy i o renomie konkursu, i o olbrzymim zainteresowaniu dzieci i młodzieży recytacją poezji i prozy. Poziom tegorocznych zmagań był wysoki i dostarczył widowni wiele emocji; przygotowanie imprezy przez MCKiS doskonałe, wystrój sceny baśniowy. I tak uczestniczyliśmy w spektaklu, który pozostanie w pamięci

Cel konkursu? Przede wszystkim to rozwijanie zdolności recytatorskich oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci od przedszkola, poprzez ZERÓWKI aż ósmoklasistów. Tegoroczna edycja Opowiem ci bajkę wierszem lub prozą przyniosła wiele ciekawych prezentacji recytatorskich, wzbogaconych o różne środki teatralne, czyli ruch, gest, rekwizyty, stroje sceniczne. Opiekunowie recytatorów postarali się o wybór ciekawych utworów, wierszowanych i prozatorskich, niosących przekaz; zamyślenie. I też o dykcję, z którą kiedyś rożnie bywało.

Jury – Artur Bednarek, Lech Chybowski i Grażyna M. Dzierżanowska – miało nie lada problem, by spośród wielu udanych kreacji recytatorskich wyłonić te najlepsze, najwspanialsze.

I tak ustalono, że w kategorii PRZEDSZKOLAKI I ZERÓWKOWICZE 1. miejsce otrzymała Aleksandra Malmon; 2. Zuzanna Mierzejewska; 3. Karol Skowronek; wyróżnienia: Beata Pasierbiewicz; Helena Razuwajew; Zofia Czyżewska (piękny kostium do wiersza “Zakochana żaba”).

Kategoria klas I-III: 1. Lena Bochenek; 2. Michalina Zaręba; 3. Patryk Salamon.

Kategoria klas IV-VI: 1. Bartosz Borysewicz (częstował cukierkami);2. Brajan Grochowski; 3. Zuzanna Szulecka.

Kategoria klas VII-VIII: 1. Malwina Uchrońska; 2. Noemi Szczygieł; 3.Oleksander Mudryski (w ukraińskim stroju ludowym; obywatel Ukrainy).

“Tygodnikowi Pułtuskiemu” szczególnie podobała się interpretacja Noemi Szczygieł, siódmoklasistki, która przystąpiła do konkursu z “Aniołem” Hansa Christiana Andersena. Pokazała się publiczności jako dojrzała recytatorka, z doskonałą dykcją i sceniczną swobodą. Noemi jest z OPOWIEM CI BAJKĘ od lat; poznaliśmy ją jako małe dziecko. W pamięci pozostaną również kreacje Leny Bochenek, Patryka Salamona, Michaliny Zaręby, Laury Kieli, Bartosza Borysewicza, Zuzanny Szuleckiej. A dobór wierszy? Z każdą edycją coraz ciekawszy. Malwina Uchrońska, na przykład, wystąpiła z “Balladą o siedmiu kwiatkach głupich” K.I. Gałczyńskiego ze strofą: “A ja na tej łące stoję/i-można powiedzieć-więdnę./O, życie moje/tragiczne i moczopędne”.

A wszystkiemu przyglądała się maleńka Olcia, z dużym zainteresowaniem.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *