pultuszczak
Panie Prezesie, skąd te podwyżki?!

2023-01-06 5:20:34

Lokatorzy nie dadzą rady tyle płacić

Zwrócili się do naszej redakcji mieszkańcy bloku przy ul. Podchorążych 4 w Pułtusku, zbulwersowani drastycznymi podwyżkami. Nie dotyczą one wszystkich mieszkańców bloków administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową z siedzibą przy al. Tysiąclecia, stąd jeszcze większe zdenerwowanie, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości. We wniosku skierowanym do prezesa Spółdzielni Marka Wojtaszka, który mieszkańcy przekazali również nam, czytamy:

My lokatorzy bloku przy ul. Podchorążych 4 w Pułtusku zwracamy się do Pana o wyjaśnienie drastycznej podwyżki czynszu. Na rok 2023 spółdzielnia zaplanowała drastyczne podwyżki, szczególnie za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę wyjątkowo. Ponieważ w innych spółdzielniach mieszkaniowych, np. Nasielskiej podwyżki nie są tak wysokie i proponowane stawki są o kilkadziesiąt procent mniejsze.Występują też duże różnice pomiędzy blokami mieszkalnymi w obrębie tej samej spółdzielni.

Np. blok przy ulicy 13 Pułku Piechoty ma stawki znacząco się różniące od stawek w naszym bloku:

Energia cieplna CO 5,88 zł/ m2

Energia cieplna CW 38,74 zł/m3

Blok przy ul. Na Skarpie 7a:

Energia cieplna CO 4,28 zł/ m2

Energia cieplna CW 28,84 zł/m3

Blok ul. Podchorążych 4:

Energia cieplna CO 6,07 zł/ m2

Energia cieplna CW 66,54 zł/m3

Wnioskujemy zatem o uzasadnienie i kalkulację nowych kosztów z podaniem źródeł tak znaczących podwyżek.

W związku z tym że sygnał od mieszkańców z Podchorążych 4 dotarł do naszej redakcji dopiero w poniedziałkowe popołudnie, kiedy kończyliśmy skład tego numeru, tą droga kierujemy do prezesa Wojtaszka prośbę o wyjaśnienie sprawy. To “emerycki blok”, jak go nazwała jedna z mieszkanek. Ludzie tu mają przeważnie skromne uposażenia, więc skąd wezmą na takie takie opłaty?! Czekamy na wyjaśnienia, które opublikujemy już we wtorek.
Opłaty mieszkaniowe na pułtuskich blokowiskach rosną w zastraszających tempie. Trudno zrozumieć znaczne rozbieżności w kwotach za ogrzewanie czy ciepłą wodę pomiędzy budynkami w ramach jednej administracji. Strasznie drogo jest też w budynkach komunalnych. Ostatnio radni zadecydowali o kolejnej podwyżce stawek czynszu, o czym też w najbliższym numerze.

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *