pultuszczak

Facebook
PALMY? BUKSZPAN i KWIATKI

2022-04-13 7:30:30

Dzieci z Malinowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku gotowe na przyjście Wielkanocy. Wzięły udział w warsztatach, podczas których uczyły się tworzyć palemki wielkanocne, a wykonywały je i pod okiem cioć, i gości, czyli seniorek i seniorów z pułtuskiego ZAUŁKA

– Palmy, piękne i kolorowe, robimy dziś z udziałem seniorów z Dziennego Domu SENIOR+. To fajne spotkanie również ze względu na jego integracyjny charakter, wielopokoleniowy. Znamy już seniorów z Dziennego Domu, byliśmy u nich z wizytą, zostaliśmy przez nich ugoszczeni. I to dzisiejsze spotkanie jest zarazem podziękowaniem za tamtą gościnę. Dzieci są zachwycone, cieszyły się już od rana. A uczestnicy? To dzieci z Jeżynek, Borówek i Jagódek – powiedziała TYGODNIKOWI Aleksandra Bajdak.

Pani Maria pracuje z Nadią i z Ksawerym. – Pomagam im wiązać pętelki, żeby się palemki nie rozsypały. Dobór kolorów też jest ważny, więc podpowiadam, łączymy sztuczne kwiatki z “żywą” zieleniną, z bukszpanem, bo borówki pod ochroną. Nadia wykonała palemkę dla babci Ani, jajek jeszcze nie malowała, ale Maja, jej siostra, już tę pracę ma za sobą. Ksawery biedził się nad kokardkami, a do palemki użył wiele zielonego i żółtego. Wręczy ją babci Bożence, Ksawciu ją kocha, bo robi pyszne obiadki.

Z ciocią Gosią Smoleńską z wyszkowskiego Malinowego Przedszkola, pracuje Antoś. Bardzo się stara, to zdolne dziecko. Pani Wanda pracuje z Kajtusiem: – Wszystko mieliśmy tu zgromadzone, więc pracę mamy ułatwioną. Po ułożeniu palemki, Kajtek ją trzymał, ja owijałam końcówkę. Chłopczyk, tak mi powiedział, weźmie palemkę do domu, potem z mamą i babcią zaniesie ją do kościoła. Panie Karolina i Krysia też otoczone dziećmi, pomagają przedszkolakom, doradzają, jak przybrać palmę, jakie dobrać kolory.

Dyrektor Iza Skarżyńska: – Dzieci bardzo lubią i gości, i warsztaty, chętnie biorą w nich udział. Oj, jakie są skupione, rączki pracują, ale też wsłuchują się w słowa pań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *