pultuszczak
Oszukany przy kupnie odkurzacza

2023-11-17 12:20:48

Policja apeluje, by robiąc zakupy przez internet, czynić to z głową. Chcąc uniknąć oszustów, należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych – takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. To ważne – by nie stać się ofiarą oszustwa, podobnie jak 36-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

Internetowe zakupy u niezweryfikowanych sprzedających bywają niekiedy opłakane w skutkach. Na własnej skórze przekonał się o tym niedawno mieszkaniec gminy Winnica. Pokrzywdzony 36-latek, kilka dni temu, na jednym z portali społecznościowych zauważył ogłoszenie o sprzedaży odkurzacza. Kupujący dokonał wpłaty kwoty 1200 zł na podane konto. Mimo, że od zakupu minął już jakiś czas, zakupionego towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policja apeluje, by osoby korzystające z tej formy zakupów zawsze zachowywały zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności. Pamiętajmy, by wybierając danego sprzedawcę, zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący. Sprawdźmy również, czy osoba lub firma, która jest sprzedawcą, otrzymała pozytywne komentarze, za przeprowadzone już transakcje. Nie dajmy się zwieść oszustom!

kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *