pultuszczak

Facebook
Oszukał i okradł seniora

2021-08-12 12:08:15

Trwają czynności pułtuskiej policji w sprawie oszusta, który okradł seniora. Mężczyzna podawał się za pracownika z Urzędu Miasta, realizującego program rządowy. 86-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, stracił swoje oszczędności

Do kradzieży doszło 9 sierpnia, na terenie Pułtuska. Schemat działania przestępcy polegał na wytypowaniu mieszkania starszej osoby. Mężczyzna w trakcie wizyty podał się za Inspektora do Spraw Unijnych z Urzędu Miasta w Pułtusku. Poinformował seniora, że sprawdza czy ten posiada pieniądze pokrywające koszt pogrzebu. Po wyjściu mężczyzny 86 – letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego zauważył, iż z wnętrza szafy ubraniowej zniknęły pieniądze w kwocie 5000 zł.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych osób. Bardzo często pukają do drzwi seniorów pod różnymi pretekstami, np. sprawdzenia instalacji wodnej, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników z oszczędności i dobytku całego życia.

 

Policjanci cały czas apelują i przypominają !

 

Seniorze nie daj się oszukać! Uważaj na to z kim rozmawiasz, nie wpuszczaj do domu nieznajomych, sprawdzaj tożsamość osób, które pukają do twoich drzwi. Jeśli, ktoś przekroczy próg twojego mieszkania nie spuszczaj go z oczu i nie zostawiaj samego. Nie pokazuj i nie przekazuj nikomu swoich kosztowności oraz oszczędności.  Pamiętaj, że w razie zagrożenia, wątpliwości lub wizyty nieproszonych lub namolnych gości, co do intencji których masz wątpliwości, zawsze możesz powiadomić o zdarzeniu Policję dzwoniąc pod nr telefonu 112 .

 

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *