pultuszczak

Facebook
Olejowanie włosów? Jestem na tak!

2022-03-02 1:49:55

Wiele uwagi w ostatnich latach poświęca się włosom i ich pielęgnacji. Troszczymy się o swoją fryzurę nie tylko pod kątem strzyżenia. Lepiej poznajemy farby, a poza szamponem sięgamy też po odżywki i maski. Coraz więcej osób interesuje się też olejowaniem włosów. Czym jest i jakie ma właściwości taki zabieg?

Czym jest olejowanie włosów

Olejowanie to technika pielęgnacji włosów. Można stosować ją przy każdym ich typie: zarówno przy suchych i kręconych, jak i grubych i zdrowych. Stosuje się w tym celu konkretne olejki lub specjalnie przygotowane mieszanki. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, rewitalizacja struktury włosa, wzmocnienie go i zapobieganie kruszeniu. Regularnie przeprowadzany zabieg potrafi przynieść spektakularne rezultaty!

Bardzo często do olejowania wykorzystywane są olejki: rycynowy, lniany, łopianowy czy różany. Coraz bardziej jednak doceniane są też kosmetyki orientalne zawierające oleje z: miodli indyjskiej, jaśminu czy konopii. Są one wzbogacane dodatkowo kompozycjami ziół, które mają pozytywny wpływ na skalp. Wybór preparatów jest naprawdę szeroki. Warto się z nimi dokładnie zapoznać przed zakupem, aby dobrać taki, który będzie odpowiedni do potrzeb naszych włosów i skóry.

Co daje olejowanie włosów?

Jeśli zdecydujesz się na olejowanie włosów, szybko zauważysz pierwsze zmiany, które przyniesie ten zabieg. Przede wszystkim nie będą się tak przetłuszczać jak do tej pory. Zyskają dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi i będą bardziej odporne na wysoką temperaturę. Co więcej, Twoje włosy staną się lśniące i silniejsze, a końcówki nie będą się tak rozdwajać, jak dotychczas. Nie będą łamliwe i kruche. Możesz zauważysz też ich szybszy wzrost, a nawet zagęszczenie, co zwiastować będzie pojawienie się tzw. „baby hair” np. w okolicy czoła, skroni czy karku. Włosy będą bardziej sprężyste, zdrowe i zachwycające.

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów warto wykonywać regularnie, w zależności od potrzeb raz, dwa razy w tygodniu. Przede wszystkim dobierz odpowiedni preparat. Polecamy kosmetyki orientu, które powstają na bazie naturalnych olejów, wyciągów z ziół oraz roślin. To kompozycje idealnie zbilansowane, aby zadbać o wszystkie potrzeby włosów. Najpopularniejszą techniką olejowania jest sposób „na sucho”. Polecany jest przede wszystkim osobom początkującym. Pozwala dokładnie kontrolować ilość olejku, nakładanego na włosy.

Przede wszystkim nie olejujemy włosów tuż po myciu. Nie powinny mieć na sobie również żadnych kosmetyków do stylizacji fryzury: pianki czy lakieru, żelu, gumy etc. Najlepiej jeśli od mycia upłynie doba. Rozczesz włosy i nałóż na dłonie kilka kropel preparatu. Rozprowadź go po pasmach, uważając jednak, aby nie były nim zbyt przeciążone. Tak pokryte olejem włosy zostaw na czas od godziny do trzech godzin (a w przypadku silnie zniszczonych włosów nawet na całą noc), a następnie dokładnie umyj głowę szamponem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *