pultuszczak

Facebook
OKRADŁY SENIORA

2022-01-18 11:45:43

Kolejny raz zwracamy się do Państwa z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety przekonał się o tym 64 – letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Mężczyzna wpuścił do swojego domu trzy osoby, które proponowały sprzedaż ubrań. Gdy dwie kobiety ,,zagadywały” seniora, wspólniczka oszustek w tym czasie ukradła z mieszkania znaczną sumę pieniędzy. Ostrzeżmy przed taką sytuacją członków naszych rodzin! Przekażmy im, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczali obcych osób do mieszkania

Do kradzieży doszło na terenie powiatu pułtuskiego. Schemat działania przestępczyń był następujący, sprawczynie zapukały do domu seniora, zaoferowały mężczyźnie sprzedaż ubrań. Dwie kobiety podczas prezentacji odzieży umiejętnie zagadywały 64-latka. W tym samym czasie, trzecia z kobiet plądrowała mieszkanie. Poszkodowany w wyniku działania oszustek, straciła kilka tysięcy złotych.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych osób. Bardzo często pukają do drzwi seniorów pod różnymi pretekstami, np. sprawdzenia instalacji wodnej, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników z oszczędności i dobytku całego życia.

Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst. Nie trzymajmy także większych sum pieniędzy w mieszkaniach. Najbezpieczniejszym do tego miejscem jest konto bankowe.

Bardzo ważny jest też przekaz powyższych informacji starszym członkom z naszych rodzin. Dlatego prosimy Państwa o rozmowę ze swoimi seniorami i ostrzeżenie ich przed tego typu sytuacjami.

sierż Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *