pultuszczak

Facebook
Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

2022-04-07 9:13:31

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji pułtuskiej komendy zatrzymali w ostatnich dniach dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. 22- i 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

Kilka dni temu, w trakcie patrolu ulic miasta policjanci z prewencji zauważyli mieszkańca gm. Gzy, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas czynności znaleźli przy 22-latku susz marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone a mężczyzna przewieziony do komendy.

Do kolejnego zatrzymania doszło podczas interwencji. Dyżurny odebrał zgłoszenie o zakłócaniu ładu i porządku publicznego w piwnicy jednego z bloków przy ul. Kombatantów w Pułtusku. Na miejsce skierował policjantów, którzy mandatem rozliczyli uczestników głośnego spotkania. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli u
39-letniego mieszkańca Pułtuska biały proszek, wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina. Zabezpieczone substancje zostaną zbadane w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *