pultuszczak

Facebook

Odpowie za kradzież pieniędzy po zmarłej

2021-05-06 2:25:33

Pułtuscy policjanci zatrzymali 54-latka, który przebywając w mieszkaniu po zmarłej konkubinie, znalazł kilkadziesiąt tysięcy złotych, które chciał wydać na własne potrzeby. Swoim łupem nie cieszył się zbyt długo, bo zaraz po zgłoszeniu został zatrzymany, a pieniądze pochodzące z kradzieży odzyskane

Policjanci z pułtuskiej komendy przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania po zmarłej niedawno partnerce. Wynikało z niego, że za zgodą córki, konkubent zmarłej może tam zamieszkiwać. W lokalu znajdowały się schowane w dwóch miejscach pieniądze zaoszczędzone przez matkę i babcię zgłaszającej.
Kobieta, na prośbę babci, miała wziąć z mieszkania pewną sumę pieniędzy. Gdy zorientowała się, że gotówka zginęła, zawiadomiła policję. Podejrzewanym o ten czyn od razu był konkubent zmarłej. Okazało się, że funkcjonariusze nie mylili się.

Mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia pieniędzy, tłumacząc, że chciał je wydać na własne potrzeby. Oddał córce zmarłej część skradzionej gotówki. Pozostałą część zabezpieczyli przy nim policjanci w związku z podejrzeniem, że pochodzą z kradzieży.

54-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut kradzieży pieniędzy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…