pultuszczak

Facebook

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji

2021-09-14 9:38:57

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie w najbliższym czasie zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego 61-letni użytkownik jednośladu, który pomimo stanu upojenia alkoholowego, jechał rowerem.

O tym jak groźni na drogach mogą być nietrzeźwi rowerzyści przekonała się w miniony piątek, 29-letnia kierująca seatem. Miała pecha, gdyż w Pniewie na swojej drodze spotkała  rowerzystę z promilami, który zjechał na przeciwny pas ruchu. Kierująca pojazdem próbowała uniknąć zdarzenia, jednak 61-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego kierując rowerem z impetem uderzył czołowo w pojazd.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ponieważ pojazd nie miał rozwiniętej większej prędkości. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zbadali stan trzeźwości kierowy jednośladu okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Pamiętajmy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzać może realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…