pultuszczak

Facebook

Nietrzeźwy i poszukiwany w skradzionym aucie

2021-05-18 8:44:15

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Pułtuska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda, który przewoził poszukiwanego pasażera. Ponadto okazało się, że mężczyźni jeździli nie swoim autem. Kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności


Pułtuscy kryminalni zauważyli forda galaxy, którego kierujący wykonywał podejrzane dla mundurowych manewry na drodze. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Jak się okazało, podejrzenia funkcjonariuszy sprawdziły się. 21-letni kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdowało się również dwóch pasażerów. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że auto nie należy do żadnego z mężczyzn. 21-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego kilka godzin wcześniej spożywał alkohol z właścicielem pojazdu i bez jego wiedzy “pożyczył” auto, żeby sobie pojeździć.

Teraz podejrzany odpowie za kradzież pojazdu i jazdę po alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 33-letni pasażer zgodnie z nakazem sądowym został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…