pultuszczak

Facebook

NIETRZEŹWA SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ

2021-09-28 11:37:35

Trwają czynności pułtuskiej policji w sprawie nietrzeźwej kierującej, która spowodowała kolizję drogową. Na szczęście nikt nie został ranny. Kierująca oplem miała w organizmie ponad 0.6 promila alkoholu

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, w Pokrzywnicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca oplem, 68-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z osobowym audi. Kierowca audi był trzeźwy, natomiast kierująca oplem miała w organizmie ponad 0.6 promila alkoholu. Kobieta została osadzona w policyjnym  areszcie, usłyszała już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi pułtuska komenda policji.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy policję dzwoniąc pod nr 112.

Autor: sierż. Renata Soból.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…