pultuszczak

Facebook
Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

2022-10-04 7:56:25

Wspólne działania pułtuskich policjantów i funkcjonariuszy Ciechanowskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Gzowie. Mundurowi, w trakcie przeprowadzonej akcji, zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w miejscowości Gzowo, na terenie gminy Pokrzywnica. W trakcie akcji, mundurowi zabezpieczyli 5 automatów służących do gier hazardowych oraz gotówkę. Maszyny trafiły do magazynów Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego funkcjonariusze prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Jak się okazało, na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *