pultuszczak
Nielegalna uprawa konopi zlikwidowana

2021-08-10 11:49:25

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zlikwidowali plantację konopi. Zatrzymano jej właściciela. 39-latek usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli plantację mogącą dostarczyć znacznej ilości suszu konopi

Na trop przestępczego procederu wpadli policjanci z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy. Funkcjonariusze intensywnie pracowali nad sprawą, zbierając materiał operacyjny i procesowy, dzięki czemu trafnie wytypowali mężczyznę biorącego udział w tym przestępczym procederze oraz miejsce, gdzie mogą być uprawiane narkotyki. Ustalili, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Kleszewo najprawdopodobniej znajduje się plantacja konopi indyjskich, których „założycielem” jest 39-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Mężczyzna prowadził uprawę krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można uzyskać znaczne ilości gotowego suszu roślinnego w postaci marihuany. Ponadto, podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i domu zajmowanego przez 39-latka, kryminalni znaleźli narkotyki.

Właściciel nielegalnych substancji usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *