pultuszczak
Niedziela ze św. Janem Pawłem II w Zatorach

2023-11-08 11:20:49

To wielkie, wyjątkowe wydarzenie i wyróżnienie w Parafii pw. św. Małgorzaty w Zatorach w 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest obecny fizycznie św. Jan Paweł II w znaku relikwii włosów I stopnia. Myślę, że ten cenny dar św. Jana Pawła II zapisze się na zawsze w sercach parafian.

Ten dzień dał nam Pan by ożywić w nas piękne wspomnienie i umocnić wiarę, którą żył i głosił całemu światu nasz papież Polak, Wielki Rodak naszych czasów. Swoim świadectwem wiary i miłości pomógł chrześcijanom na całym świecie nie lękać się prawdy, gwarancji wolności i dzięki Niemu zmieniło się nie tylko oblicze naszego kraju ale całego świata. Jako jeden z największych autorytetów działał na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Pozostawił nam wielkie dziedzictwo wiary, miłości i kultury chrześcijańskiej. Jesteśmy zobowiązani by siać Słowo Boże, by Kościół był wierny i odważny, służył jednemu Panu. Byśmy zawsze dawali świadectwo prawdzie historii narodu polskiego i przekazywali wiarę i miłość z pokolenia na pokolenie. Święty Jan Paweł II został nam w pamięci na zawsze.

W pamięci naszej pozostał również obraz ostatnich Jego dni oraz chwila gdy cały świat wstrzymał oddech jak Jan Paweł II niebo obejmował. Świat się modlił, zapłakała ziemia polska, płakała Polska Boża od Tatr do morza. Polska rozświetlona zniczami pamięci, wtedy byliśmy razem. To wielka sprawa umieć się wznieść ponad to co dzieli i szukać tego co łączy, co jest naprawdę ważne, wspólne, kochane, połączył nas Jan Paweł II. A dziś św. Jan Paweł II patrzy z niepokojem na Polskę z okna Domu Ojca w niebie jak niektórzy Polacy wypowiadają wojnę Bogu, niszczą symbole religijne, pomniki świętych, profanują obrazy Matki Bożej. Święty Jan Paweł II woła „Nie lękajcie się”, wracajcie do Matki Bożej Królowej naszego narodu. Jej cudowność często jest dziś zapominana przez katolików, a jest nam bardziej niż kiedykolwiek potrzebna. Dopóki w naszym narodzie chrześcijaństwo i patriotyzm w sercach będzie – Polska wolna będzie. Połączmy się jeszcze raz w tym trudnym momencie, by wspólnie troszczyć się i pielęgnować to, co tu na ziemi najcenniejsze, czyli wspólny dom-niepodległą Ojczyznę. POLSKA JEST JEDNA, BIAŁO – CZERWONA.

Nasi przodkowie, którzy wierząc w zmartwychwstanie Chrystusa, wierzyli także w zmartwychwstanie Polski. My wierząc w Chrystusa nigdy nie utracimy wiary w Polskę. Obudźmy ducha polskiego do nawrócenia ludzi by ożyło w nas ludzkie, ojczyźniane sumienie.

Na koncercie artyści stworzyli klimat wyjątkowy, ciepły, radosny, matczyny, który połączył pokolenia ludzi. Koncert był również okazją do pogłębienia wiary, a także świadomości naszego powołania do świętości. Podczas koncertu wystąpił zespół Bene, zespół Warto Żyć, Marta i Paweł Stawińscy. Całość poprowadził Janusz Prokopczyk.

Uwieńczeniem niedzielnego popołudnia był poczęstunek kremówkami papieskimi.

Organizator wydarzenia: Medi Skin Care dr Agnieszka Dana

Współorganizator: Proboszcz Parafii Zatory ks. Kazimierz Majewski

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

Jacek Ruciński

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *