pultuszczak

Facebook
NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA

2023-04-04 4:20:44

Eliminacje do 46. KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA za nami. Odbyły się w MCKiS, który jest organizatorem eliminacji w powiecie pułtuskim
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Zgromadził 27 uczestniczek i uczestników. Charakteryzował się wysokim poziomem i ciekawym doborem prezentowanych utworów o wysokiej wartości literackiej. Recytujący najczęściej sięgali po utwory Wisławy Szymborskiej, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, ale zebrani w MCKiS mieli również możliwość wysłuchania wierszy Ludwika Jerzego Kerna, Edwarda Stachury, nieśmiertelnego Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Niektórzy z recytujących wystąpili przed widownią w strojach scenicznych. Na scenie pojawiła się więc Helena w stroju WIOSNY, Marcelina w kostiumie PSZCZÓŁKI czy Alicja w zielonym stroju, jako że prezentowała utwór “Zielono mi”.

Jury (Artur Bednarek, Grażyna M. Dzierżanowska i Lech Chybowski (przewodniczący) oceniało recytujących pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu, kultury mowy oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Postanowiło, że pierwsze miejsca przypadły: Alicji Dawidczyk, Adamowi Gaszczyńskiemu i Noemi Szczygieł; drugie: Lenie Bochenek, Amelii Myszor i Katarzynie Rybarczyk; trzecie: Michalinie Zarębie, Katarzynie Dziubińskiej i Kindze Jaskulskiej. A oto wyróżnieni recytujący: Helena Słomkowska, Marcelina Jończyk, Blanka Jończyk, Daria Kopka, Maciej Pietrzykowski, Maja Goździewska, Emilia Pierzynowska, Jakub Kwiatkowski, Oliwia Przybyłowska.

TYGODNIKOWI najbardziej podobały się interpretacje Amelii Myszor, Adama Gaszczyńskiego i Macieja Pietrzykowskiego.

Finał 46. edycji Warszawskiej Syrenki odbędzie się w warszawskim Mazowieckim Instytucie Kultury w dniach 15 i 16 kwietnia.

Tegoroczna SYRENKA, jak poprzednie, cechowała się wzorową organizacją (MCKiS) i sprawnym przeprowadzeniem imprezy przez menadżerkę kultury Paulinę Ostrowską.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *