pultuszczak

Facebook
NASZ TOMASZ POJAWIŁ SIĘ W SPOCIE

2022-03-02 11:55:37

Tomasz Sobiecki – były zastępca burmistrza, dobrze znany pułtuszczanom, jest silnie zaangażowany w pomoc dzieciom na całym świecie, pomoc, która czyni życie dzieci lepszym i bezpieczniejszym. Dziś opowiedział nam, co to znaczy być darczyńcą UNICEF, nieść pomoc, komu, gdzie i w jaki sposób. Zachęcamy do uważnego przeczytania tekstu

FUNDRAISERZY

Od dłuższego czasu jestem regularnym darczyńcą UNICEF Polska w ramach programu UNICEF365. Do dołączenia do programu zachęcili mnie fundraiserzy tej organizacji. Bardzo doceniam pracę fundraiserów UNICEF Polska i wspieram organizację w realizacji jej misji dla dzieci na całym świecie. Dlatego w ostatnim czasie pojawiłem się w spocie „Jeden dzień z życia fundraisera UNICEF Polska”. Celem tej kampanii jest rozpowszechnienie wiedzy o pracy fundraiserów i fundraiserek oraz o tym, w jaki sposób pozyskują darczyńców takich jak ja.

Opowiadają oni o problemach dzieci na świecie oraz pomagają darczyńcom w dołączeniu do programu UNICEF365. To wyjątkowa praca, dająca ogromną satysfakcję i możliwość rozwoju. Kto wie, być może już niedługo w Pułtusku fundraiser UNICEF Polska zapuka do naszych drzwi lub spotkamy go na najdłuższym rynku w Europie.

DARCZYŃCY

Dzięki stałemu wsparciu darczyńców w ramach programu UNICEF365 możliwe jest
ratowanie i odmienianie życia dzieci na lepsze i bezpieczniejsze na całym świecie. UNICEF pomaga dzieciom w ponad 190 krajach.

Dzięki regularnym darczyńcom, UNICEF może nie tylko szybko docierać z pomocą do dzieci w sytuacjach kryzysowych, ale przede wszystkim pomagać długoterminowo: zapewnić pomoc żywnościową, opiekę medyczną, dostęp do edukacji. To szczególnie ważne w miejscach, gdzie skutki długoletnich konfliktów zbrojnych są dramatyczne.
Dla darczyńcy w Polsce koszt comiesięcznej darowizny jest porównywalny do kupna jednej pizzy. Za tę darowiznę UNICEF może zapewnić np. 2740 tabletek do uzdatniania wody, czyli niemal 14 000 litrów czystej wody! Ta niewielka kwota ratuje życie!

PLUMPY`NUT

Jednym z produktów humanitarnych dostarczanych przez UNICEF jest tzw. Plumpy`Nut. Jest to gotowa do spożycia pasta terapeutyczna, która pozwala przywrócić siły niedożywionym dzieciom. Plumpy`Nut to pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych. Jest dystrybuowana w jednorazowych porcjach zamkniętych w małych saszetkach. Niech nie zmyli Was jednak jej niepozorny rozmiar. Jedno opakowanie dostarcza dziecku aż 500 kcal! Pasta stosowana jest przez UNICEF na całym świecie, szczególnie w rejonach klęsk humanitarnych i wszędzie tam, gdzie głód zagraża życiu dzieci. Jest niedroga i bardzo prosta w użyciu – wystarczy odciąć róg saszetki i dziecko może już jeść leczniczą pastę. Jednak jej najważniejszą zaletą jest niezwykła skuteczność – wystarczą trzy saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze 1 kilogram. W trzy tygodnie przywraca siły i uśmiech nawet skrajnie niedożywionym dzieciom. Stosowanie pasty nie wymaga pobytu dziecka w szpitalu. Rodzice mogą podawać taką żywność w domu, raz w tygodniu przychodząc z dzieckiem na kontrolę do ośrodka zdrowia.

OTO UNICEF

UNICEF jest największą organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci. Pomoc trafia do najmłodszych na całym świecie, zwłaszcza do dzieci żyjących na obszarach dotkniętych przez konflikty i kryzysy humanitarne np. w Syrii, Jemenie czy Sudanie Południowym. UNICEF zapewnia żywność, wodę pitną, opiekę medyczną czy dostęp do edukacji. Warto pamiętać, że po II wojnie światowej również Polska była objęta pomocą UNRRA, organizacji, której spadkobiercą jest UNICEF.

TYGODNIK DZIĘKUJE TOMASZOWI SOBIECKIEMU ZA PRZYBLIŻENIE NASZYM CZYTELNIKOM HUMANITARNEJ DZIAŁALNOŚCI PROGRAMU UNICEF 365.

Grażyna Maria Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *