pultuszczak

Facebook
NASIELSK. Staranował radiowóz i próbował uciec pieszo

2023-05-09 11:29:08

Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku po pościgu zatrzymali 53-latka, który uderzył w radiowóz. Nie posiadał prawa jazdy. Zarówno on jak i 45- letni pasażer auta, mieli przy sobie narkotyki. Obaj zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd

Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku, pełniąc nocną służbę na terenie miasta, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej jadące ul. Warszawską mitsubishi. Kierujący pojazdem, pomimo prawidłowo nadawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się kontynując jazdę. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierowca mitsubishi uderzył w policyjny radiowóz i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pojazdu w którym znajdował się 53- letni kierowca. Pasażer próbował jeszcze ratować się ucieczką, ale po pieszym pościgu został przez policjantów zatrzymany. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało, że 53- latek w ogóle nie ma prawa jazdy. To jednak nie koniec. Wkrótce wyszło na jaw, że zarówno on jak i 45- letni pasażer posiadają przy sobie narkotyki. Użyty do badania tester narkotykowy wkazał na amfetaminę i marihuanę. Od kierowcy pobrano również krew do badań na obecność substancji niedozwolonych. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, którzy w ostatnim czasie przebywali na terenie nasielskiej gminy. Obaj mężczyźni noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

53- latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Obaj mężczyźni usłyszeli też zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *