pultuszczak

Facebook
NASIELSK. Po pracy zatrzymał pijanego kierowcę. Kierowce BMW miał 3 promile

2023-05-11 1:29:36

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nasielsku, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę bmw. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i zatrzymane prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie w gminie Winnica. Będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy z nasielskiego komisariatu, zwrócił uwagę na kierującego bmw. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy i poruszał się przysłowiowym “zygzakiem”. Policjant nie zastanawiając się ani chwili, postawnowił zatrzymać auto, uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę.

Dzielnicowy chciał zweryfikować powód tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy bmw, który wjechał na pobliską posesję. Funkcjonariusz, podchodząc do pojazdu zauważył, że siedzący za kierownicą mężczyzna znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Mundurowy uniemożliwił mu kontynuowanie podróży i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego pułtuskiej komendy, który na miejsce skierował patrol z Posterunku Policji w Pokrzywnicy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie kierującego bmw. 69-letni mieszkaniec gminy Winnica był kompletnie pijany. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma również  zatrzymane prawo jazdy, a pojazd, którym kierował nie posiadał wymaganego ubezpieczenia.

Dzięki zdecydowanej postawie i właściwej reakcji policjanta, udało się wyeliminować z ruchu kolejnego lekkomyślnego kierowcę. Dzielnicowy udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *