pultuszczak
Narkotyki u 19 – latka

2019-10-16 10:21:50

Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca gminy Obryte, który ukrywał marihuanę. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę w nocy, przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Sadykrzu (gm. Obryte) funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podjęli czynności wobec grupy młodzieży. Jeden z mężczyzn zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci podejrzewali, że 19 – latek może mieć przy sobie środki odurzające. Bardzo szybko ich przypuszczenia zostały potwierdzone. W kieszeni spodni znaleźli nakrętkę nabitą marihuaną. Właściciel substancji -mieszkaniec gminy Obryte – został zatrzymany. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

OD REDAKCJI

Po publikacji ostatniej policyjnej notatki na temat podobnej interwencji w wyniku której narkotyki ujawniono u 20 – latka w Pułtusku, na naszych internetowych pojawiły się liczne, pełne złośliwości i ironii komentarze, skierowane pod adresem pułtuskich stróżów prawa. Wszystkim “rozbawionym” pragniemy więc przypomnieć, że posiadanie substancji odurzających jest przestępstwem, a policja ma za zadanie przestępstwa i wykroczenia ujawniać. Co ważniejsze, zanim zaczniemy bagatelizować ten i inne podobne przypadki, pomyślmy, że młodzi ludzie palący marihuanę, zażywający inne narkotyki, dopalacze, z wieczornych “nasiadówek” muszą jeszcze jakoś wrócić do domów. Najczęściej oczywiście samochodem. Gdy potem dochodzi do tragedii na drogach, agresywnych zachowań, ciężkich pobić, jest już za późno, żeby zapobiec najgorszemu. Kiedy policja publikuje takie informacje, nie robi tego, by chwalić się niesamowitym sukcesem, tylko ku przestrodze, licząc że powstrzyma to choćby kilku młodych kierowców przed podobnymi zachowaniami.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *