pultuszczak

Facebook
Najbardziej narażeni

2023-02-21 11:20:48

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści czy motorowerzyści, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób – w miniony piątek policjanci z powiatu pułtuskiego przeprowadzili działania pod nazwą “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeważającej części poruszają się po drogach bez elementów odblaskowych i bez oświetlenia, często w ciemnych ubraniach, które o zmierzchu czynią ich praktycznie niewidocznymi, przez co są gorzej spostrzegani przez kierujących pojazdami i narażeni na uczestniczenie w zdarzeniach drogowych, które niosą za sobą poważne skutki, jak śmierć, bądź ciężkie obrażenia ciała.

W miniony piątek, na terenie powiatu pułtuskiego przeprowadzone zostały działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, czy motorowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy nieprawidłowym zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla wymienionej grupy uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego ujawnili ponad 20 wykroczeń, z czego kierujący samochodami popełnili ich 19, były to wykroczenia polegające m.in. na nieprawidłowym parkowaniu i przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Natomiast piesi i rowerzyści naruszyli przepisy w 3 przypadkach.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Piesi – nie zapominajcie o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki nim jesteście lepiej widoczni na drodze, a tym samym bardziej bezpieczni.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *