pultuszczak

Facebook
NADMIERNA PRĘDKOŚĆ = WYSOKI MANDAT I UTRATA UPRAWNIEŃ

2022-03-13 12:15:47

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich zachowań. Przekonał się o tym 25-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego

Pułtuscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. 10 marca, 25-latek w obszarze zabudowanym poruszał się hondą z prędkością 108 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

 

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *