pultuszczak
MATEUSZ TYSZKIEWICZ WŚRÓD LAUREATÓW ELLE STYLE AWARDS 2023. FOTOGRAF ROKU!

2023-05-10 2:20:21
Z wielkim zainteresowaniem i dużą radością przyjęliśmy informację o sukcesie pułtuszczanina Mateusza Tyszkiewicza, twórcy utalentowanego, otwartego na ludzi i otoczenie
Mateusz jest znany pułtuszczanom, szczególnie młodym ludziom, choćby z tego powodu, że był uczniem LO im. Piotra Skargi, gdzie jego talent fotograficzny dawał o sobie znać. Już w czasach nauki szkolnej i tuż po niej zdobywał nagrody w fotograficznej sztuce. Są zapewne wśród nas tacy, którzy zapamiętali jego nagrodzoną, wysoko ocenioną pracę, przedstawiającą tajemniczy obraz zamglonego kanałku.Był również twórcą wystaw fotografii modowych w lokalnym MCKIS. Przyciągał tłumy. Tak było podczas wystawy ŚWIATŁO MOICH OCZU (maj 2009 rok).Prospekt tejże wystawy mam przed sobą, zamieściłam w nim słowa, które stały się prorocze. “Jeszcze niedawno kochałam to jego zdjęcie, które przedstawia mgłę nad pułtuskim kanałkiem. Nostalgiczne. Teraz myślę tylko o tym z mewą fruwającą nad ziemią. Mewa ze skrzydłami w dół, ale z wyciągniętą szyją, z bystrymi oczami patrzącymi w nieokreśloną dal, z ostrym dziobem, który jest ostrzeżeniem. Mewa… Kiedy chce, opadnie, kiedy zechce, wzbije się w chmury. Nic jej nie zatrzyma”. I jeszcze zakończenie prospektu, moja osobista myśl zaczerpnięta z prospektu: “Z pewnością co do pozytywnych losów artystycznych Mateusza, pisała o nim, na kilka dni przed wystawą ŚWIATŁO MOICH OCZU Grażyna Maria Dzierżanowska”.

Przygotowując przewodnik po wystawie, rozmawialiśmy z Mateuszem o jego najbliższej przyszłości. Powiedział mi wówczas, a siedzieliśmy w ciszy biblioteki Lelewela, że będzie wykuwał swój talent w jakiejś artystycznej szkole z daleka od Pułtuska, chociaż mama Danuta stawiała temu pomysłowi lekki sprzeciw.

Na szczęście powiedziała TAK i oto mamy 2023 rok, a w nim Mateusza jako fotografa roku Elle Style Awards. Prestiżowe nagrody w świecie mody przyznano w siedmiu kategoriach. Statuetki otrzymali: odkrycie roku – Marta Folta, fotograf roku – Mateusz Tyszkiewicz, marka roku- Ania Sękowska, moda audiowizualna – Dominik Panasiuk, modelka roku – Sylwia Kuta, ikona stylu – Magda Butrym. Nagroda specjalna – Kasia Sokołowska.

Nagrodę Mateusza organizatorzy skomentowali słowami: “Zaczynał od portretowania koleżanek, dziś przed jego obiektywem stają fotomodelki. Ale także wybitni aktorzy jak Andrzej Seweryn, którego Mateusz Tyszkiewicz portretował dla ELLE”.

Uroczystość prowadził Olivier Janiak, a spotkanie uświetnili: Jakub Orliński i Aleksander Dębicz.

Mateuszowi towarzyszyła mama Danuta Tyszkiewcz.

Na podst. inf. ELLE.pl,  fot. ELLE
GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *