pultuszczak
MAJĄ SWOJĄ SALĘ KRÓLESTWA

2023-09-02 4:09:19

Zbór ŚWIADKÓW JEHOWY w Pułtusku, liczący około 100 osób, ma już swoją siedzibę, SALĘ zwaną KRÓLEWSKĄ.
Mieści się przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie 3 A i została oddana do użytku 19 sierpnia. To w niej będą się spotykały osoby chętne zdobywania i pogłębiania wiedzy biblijnej. Zebrania mają charakter otwarty, odbywają się w czwartki (godz. 18.30) i niedziele (godz.10 00); trwają godzinę i 45 minut.

Podczas zebrań nie ma żadnych rytuałów, ani też zbierania pieniędzy. W rodzinnej atmosferze “znajdujemy odpowiedzi na ważne pytania życiowe, umacniamy nadzieję na wspaniałą przyszłość obiecaną przez Boga oraz uczymy się stosowania rad biblijnych w codziennym życiu” – podaje rzecznik Andrzejak.

Radość ŚWIADKÓW JEHOWY z posiadania własnego miejsca jest duża – do tej pory spotykali się oni w wynajmowanych lokalach. Nowa SALA KRÓLESTWA jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi; wyposażona jest w sprzęt audiowizualny.

Co ciekawe, wybudowali ją wolontariusze, przeszkoleni w budowniczym dziele oraz w przepisach BHP. Znajduje się w estetycznym architektonicznie budynku, dysponującym parkingiem, wokół zagospodarowanym zielenią.

Świadkowie Jehowy, co warto wiedzieć, rozproszeni są po całym świecie; żyją w 239 krajach. Jest ich prawie dziewięć milionów. Początki działalności ŚWIADKÓW JEHOWY w Polsce? Te sięgają 1891 roku. Obecnie są trzecią co do liczebności grupą wyznaniową w naszym kraju – ponad 117 000 osób.

Na podstawie materiału nadesłanego przez Jonatana Andrzejaka, zastępcy rzecznika ŚWIADKÓW JEHOWY. Fot. własność ŚJ.

Kazimierz Dzierżanowski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *