pultuszczak
Ksiądz Kosek kończy posługę duszpasterską

2023-06-27 2:36:40

W minioną niedzielę, w parafii św. Mateusza w Pułtusku, bazylice pułtuskiej odbyła się wzruszająca uroczystość. W czasie mszy dziękczynnej, wierni modlili się w intencji księdza infułata Wiesława Koska, kończącego 30-letnią posługę duszpasterską w Pułtusku.

Zanim rozpoczęła się msza, zgromadzeni w bazylice mogli obejrzeć, przygotowaną przez państwa Pastewków, prezentację multimedialną, przedstawiającą lata posługi ks. Koska. Wzruszenie wywołała również piosenka “Drogi księże infułacie”, która powstała specjalnie na tę okazję. Utwór wykonali ks. Piotr Pieczewski, Wiktoria Sepełowska oraz Zuzanna Szulecka.

Po mszy świętej przyszedł czas na życzenia delegacji i wystąpienie księdza Koska, który podsumował 30 lat swojej pracy duszpasterskiej, dziękując wszystkim i podkreślając, jakie ma szczęście, że trafił właśnie tutaj, do Pułtuska.

Po uroczystościach kościelnych, odbyło się przyjęcie w hali przy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie były kolejne życzenia, piosenki i wspólne biesiadowanie.

zdjęcia Anna Płochocka


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *