pultuszczak
Kronika strażacka

2023-06-28 5:38:39

19 czerwca

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zadysponowano do wydobywającego się dymu z komory silnika w autobusie w Pułtusku, na ulicy Nowy Rynek. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że dym powstał w wyniku przegrzania silnika. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

20 czerwca

 • Dwa zastępy z JRG (9 ratowników ) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w Pułtusku, na ulicy Wyszkowskiej. W zdarzeniu obrażenia odniosła jedna osoba. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
 • Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) zadysponowano do zadymienia w okolicy ulicy Ogrodowej w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu alarm okazał się fałszywy.

21 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) zadysponowano do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie w Pułtusku, na ulicy Wąskiej.

22 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej samochodu osobowego z ciężarowym w Pułtusku, na ulicy Daszyńskiego. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) zadysponowano do widocznego dymu w okolicach miejscowości Obryte. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu alarm okazał się fałszywy.

23 czerwca

 • Trzy zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 strażaków), jeden z OSP Winnica (6 strażaków) oraz jeden z OSP Rębkowo (3 strażaków) ugasiły pożar śmieci w miejscowości Skorosze, gm. Winnica.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki w miejscowości Gładczyn Szlachecki, gm. Zatory.

24 czerwca

 • Jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) pomógł właścicielom stadniny
  w ewakuacji konia, który nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Stpice, gm. Świercze.
 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica
  (6 ratowników) zadysponowano do wypadku motocyklisty w miejscowości Gnaty -Wieśniany, gm. Winnica. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu alarm okazał się fałszywy.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) zadysponowano do zanieczyszczonej wody w rzece Narew, na wysokości Strzyże. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że mętna woda powstała w wyniku prac regulacyjno – oczyszczających prowadzonych przez koło wędkarskie.

25 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Drwały
  (6 ratowników) zadysponowano do samochodu, który wypadł z drogi w miejscowości Drwały, gm. Zatory. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu klem akumulatora. Osób poszkodowanych z zdarzeniu nie odnotowano.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) zadysponowano do załączonego alarmu z monitoringu pożarowego w budynku starostwa powiatowego w Pułtusku.
  Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania alarm okazał się fałszywy.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Szygówek, gm. Pułtusk.
 • Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar pozostałości roślinnych na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku, przy ulicy Wojska Polskiego.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych

z terenu powiatu pułtuskiego 7 razy wyjeżdżały do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Zdjęcie pojazdu, który w nocy 25 czerwca dachował i wpadł do rzeczki Prut w gminie Zatory, pochodzi z FB OSP w Drwałach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *