pultuszczak

Facebook
Kronika strażacka

2022-12-13 9:17:49

W dniach 05.12.2022 r. – 11.12.2022 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach

6 grudnia

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął plamę substancji ropopochodnej ze skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z drogą krajową nr 57, w miejscowości Kleszewo, gm. Pułtusk.
 • Jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi wojewódzkiej nr 571, w miejscowości Poniaty Wielkie, gm. Winnica.

7 grudnia

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61, w miejscowości Łubienica-Superunki, gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.
 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 strażaków) ugasił pożar sterty obornika na jednej z posesji w miejscowości Płocochowo, gm. Pułtusk.

8 grudnia

 • Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) ugasiły pożar wyposażenia jednego
  z pomieszczeń budynku jednorodzinnego w Pułtusku, na ul. Tadeusza Kościuszki.
  W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie pralki automatycznej.

9 grudnia

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników), dwa zastępy z OSP Pokrzywnica
  (7 ratowników) oraz po jednym zastępie z OSP Trzepowo (5 ratowników) i OSP Dzierżenin (2 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu dostawczego z autobusem, na drodze krajowej nr 61, w miejscowości Dzierżenin, gm. Pokrzywnica.
  W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba z samochodu dostawczego. Kierowca oraz pasażerowie autobusu nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

 • Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Chmielewo, gm. Pułtusk, w celu zabezpieczenia złamanego słupa energetycznego niskiego napięcia oraz zerwanych linii energetycznych do czasu przybycia na miejsce zakładu energetycznego. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

10 grudnia

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na drodze gminnej w miejscowości Budy-Obrębskie, gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności podczas wymijania się na wąskiej drodze.

11 grudnia

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do załączonej czujki tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Pułtusku, na ul. Benedyktyńskiej. Ratownicy sprawdzili mieszkanie i klatkę schodową detektorem wielogazowym, który nie wykazał zagrożenia.

  KP PSP, zdjęcia ze zdarzenia z 9 grudnia pochodzą z fb OSP Trzepowo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *