pultuszczak

Facebook
Koszulki z własnym nadrukiem – zaprojektuj własną garderobę

2022-04-06 2:11:05

Jeszcze 30 i więcej lat temu, kiedy chciało się wyglądać modnie trzeba było się wykazać niesamowitą kreatywnością. Popularne wśród młodzieży było samodzielne farbowanie koszulek, malowanie farbami na nich różnych haseł czy nazw ulubionych zespołów. Dziś bycie indywidualistą jest to dużo prostsze.

Koszulki z własnym nadrukiem – modne i oryginalne

To opcja dla każdego, kto ceni sobie swoją indywidualność. Ciężko o nią, gdy nosi się ubrania powszechnie dostępne, ale wtedy właśnie można wykazać się swoją pomysłowością. T-shirt to element garderoby, który od wielu lat nie wychodzi z mody, można zestawić go z luźną, codzienną stylizacją, jak i z bardziej elegancką opcją np. do pracy. Na takiej koszulce umieszcza się napisy, hasła, cytaty, reprodukcje obrazów, grafiki czy nawet fotografie. Producenci oferują swoim klientom nie tylko koszulki z własnym nadrukiem ale również inne elementy odzieży jak legginsy, odzież termoaktywną, bluzy, czapki itp,o różnych fasonach, nawet tych najmodniejszych w danym sezonie.

W przypadku braku umiejętności tworzenia własnych grafik, nie ma konieczności przygotowywania ich samodzielnie, by projekt był zindywidualizowany. Wielu producentów odzieży z nadrukami oferuje program graficzny, w którym z dostępnych szablonów tworzy się swój własny koncept. To pozwoli też trzymać się ram wielkości i jakości grafiki, które nanosi się na tkaninę, by zachowała swój niezmieniony wygląd.

Techniki nadruku

Jeśli nie chcemy, żeby koszulka zmieniła swoje właściwości podczas dość częstego użytkowania, prania i/lub prasowania, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału koszulek oferowanych nam przez daną firmę. W przypadku nadruków na koszulki, stosuje się kilka technik, a najbardziej popularne są:

  1. sitodruk – stosuje się go na różnorodnych powierzchniach, zaczynając oczywiście od tkanin, a kończąc na plastiku czy szkle. Nadruk wykonuje się przeciskając farbę drukarską na materiał przez szablon z sitami. Ostatnim etapem jest utrwalenie farby na materiale przy pomocy wysokiej temperatury. Metoda ta jest kosztowna, ze względu na konieczność wykonania osobnych matryc do każdego kolejnego projektu, dlatego nie zaleca się jej do pojedynczych wydruków.

  2. sublimacja – sprawdza się do wydruków na odzieży sportowej i termoaktywnej, nadruk najlepiej wygląda i utrzymuje się na tkaninie poliestrowej. Na papier sublimacyjny przenosi się projekt, który specjalną prasą wgrzewa się na tkaninę.

  3. druk cyfrowy (DTG) – maszyna drukarska, która przypomina nieco drukarki laserowe nanosi wzór na powierzchnię materiału na podstawie danych z komputera. Nadruk jest precyzyjny wysokiej jakości charakteryzuje bogata kolorystyka. Zaleca się do pojedynczych, unikalnych projektów.

Nie tylko dla siebie

Koszulki z własnym nadrukiem to nie tylko element naszej garderoby ale też pomysł na nietuzinkowy prezent. Ile okazji, tyle pomysłów, dla osób w każdym wieku.

Jeśli chcemy wyrazić siebie to nasza szafa przygotowana jest na takie szaleństwo jak koszulka, którą sami zaprojektujemy dla siebie lub bliskiej osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *