pultuszczak
KONIEC WAKACJI Z ALICJĄ

2023-09-05 3:20:41

Nowo powołana dyrektor PCPR, Alicja Patalan, w ubiegły czwartek, pożegnała wakacje, a powitała dzieci będące w rodzinach zastępczych. Było to wesołe pożegnanie – z licznymi atrakcjami i słodyczami, któremu przyświecało zapoznanie się pani dyrektor z rodzinami zastępczymi.

Spotkanie było również okazją do zaakcentowania roli rodzin zastępczych, misji, którą one pełnią. Misyjność rodzin podkreślały i dyrektor Patalan, i wicestarosta Beata Jóźwiak.

– Dziękuję państwu, że podjęliście się państwo takiej misji, takiej pracy, że dajecie dzieciom miłość i bezpieczeństwo – powiedziała wicestarosta.

Stoisk zabawowych było wiele. Też stoisko policyjne. Antosia wybrała właśnie je, wsłuchiwała się w to, co mówiły panie policjantki. – Dużo dzieci nas już odwiedziło, a my z przyjemnością uczestniczymy w takich piknikach, w rozmowach: promujemy bezpieczeństwo, pouczamy – powiedzieli TYGODNIKOWI: starszy sierżant Renata Soból, aspirant sztabowy Arkadiusz Chmiel i aspirant sztabowy Katarzyna Grzechnik.

Blankę zastaliśmy przy stoisku, przy którym malowane są twarze; to popularne zajęcie dzieci podczas pikników. – To jest zawsze największa atrakcja – informuje nas pani Agnieszka Michalak ze Świeszewa w Gminie Świercze. – Maluję drugi raz, ale za pierwszym poszło mi dobrze, było okey, więc mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone. Robię różne rzeczy, bo ja pracuje w warsztatach terapii zajęciowej, w pracowni muzyczno-teatralnej, jestem od wszystkiego: szyję, dekoruję, robię przedstawienia.

– My jesteśmy rodziną zastępczą – przedstawiają się nam państwo Monika i Krzysztof Majewscy. Mamy Kacpra, 16 lat skończył, jest z nami pięć lat, mamy Ilonkę, ma pięć latek.

Ilonka kurczowo przytula się do taty. – Przestraszyła się myszki – mówi pani Monika – i musi się trochę oswoić, dużo tu gwaru i ludzi, ale fajnie jest.

O tym, że FAJNIE JEST świadczył wesoły gwar, grała muzyka, a dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach i korzystały z ciekawych piknikowych atrakcji.

Tekst i zdjęcia Kazimierz Dzierżanowski 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *