pultuszczak

Facebook
Kompletnie pijana wiozła dziecko

2023-02-16 1:20:04

Po sąsiedzku. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Taką postawą wykazali się policjanci, którzy pełnią służbę w różnych jednostkach garnizonu stołecznego. Podczas czasu wolnego od służby, zatrzymali nietrzeźwą kobietę kierującą hondą.

Sierż. Maciej Pytlak policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Stołecznej Policji, będąc na ul. Diamentowej w Makowie Mazowieckim zobaczył, jak kierująca hondą uderzyła w ogrodzenie posesji i odjechała. Wspólnie z sierż. Martą Rykowską z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pojechali za hondą.

Auto z widocznymi uszkodzeniami zauważyli na ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim. Za kierownicą siedziała kobieta, a na miejscu pasażera – dziecko. Policjant dał znać kierującej, by zatrzymała auto, a następnie podszedł do pojazdu. Po otwarciu drzwi wyczuł silną woń alkoholu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Na miejsce przyjechał wezwany patrol. Przeprowadzone badanie trzeźwości przez makowskich policjantów wykazało u kierującej blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

44-letnia kobieta, mieszkanka pow. makowskiego, straciła prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, że kobieta będzie odpowiadała też  za narażenie życia lub zdrowia 7-letniej córki, gdyż swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii.

Autor: podkom. Monika Winnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *