pultuszczak

Facebook
Kolejni rowerzyści z promilami

2021-08-12 11:48:40

Aura w ciągu ostatnich dni sprzyja jeździe na rowerze. Zdarzają się jednak rowerzyści, którzy w dalszym ciągu mają za nic obowiązujące przepisy oraz nałożone na nich sądowe zakazy i wsiadają na rower pod wpływem alkoholu. Cykliści swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również innych uczestników ruchu drogowego

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazało się wczoraj trzech rowerzystów w wieku 41, 51 i 53 lat. Rowerzyści wpadali w ręce pułtuskich mundurowych pojedynczo w ciągu całego dnia. Tor jazdy cyklistów ewidentnie wskazywał, że są pijani. Przypuszczenie to potwierdziło się, a rekordzistą okazał się 41-latek, który w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Tego dnia nie była to jedyna wpadka mężczyzn, gdyż po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, iż dwóch z nich posiada już sądowe zakazy kierowania rowerami, do których się ewidentnie nie stosują. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnych mężczyzn zadecyduje sąd.

Pamiętajmy alkohol i rower to bardzo złe połączenie !

Ponownie APELUJEMY do wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu by po spożyciu alkoholu Nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy, który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg !

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *