pultuszczak

Facebook

Kierowców czeka ciężki czas

2021-10-18 8:29:39

Oficjalny komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zmiany organizacji ruchu, w związku z przebudową ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W związku z kolejnym etapem rozbudowy skrzyżowania DK61 z DW618 (rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) wraz z rozbudową DK61 – ul. Daszyńskiego na odcinku od ronda do skrzyżowania z drogą gminną – ul. Nowy Rynek w Pułtusku, w poniedziałek (18 października), ok. godz. 10.00, rozpocznie się wdrażanie czasowej organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu zostanie wschodnia część ronda.

Zmiana w organizacji ruchu

Kierowcy jadący od Wyszkowa (DW618) nie będą mogli skręcić na rondzie w stronę Warszawy. Będą skierowani na wykonany bypass i dopiero na rondzie Prezydenta Kaczorowskiego będą mieli możliwość zawrócić na lewy pas ruchu i ulicami 3 Maja, Daszyńskiego wrócić w rejon ronda. Dopiero na zielonym świetle (wahadło) wjadą na rondo od strony zachodniej i pojadą na kierunku Warszawy.

Kierowcy jadący w stronę Warszawy od Ostrołęki (DK61), po przejechaniu odcinka z wahadłem, jadą dalej w kierunku Warszawy. Użytkownicy, którzy będą chcieli jechać w stronę Wyszkowa, na tym samym wahadle będą mogli wjechać na stare rondo i wyłączyć na DW618 na Wyszków.

Kierowcy jadący od Warszawy (DK61) dojeżdżają do wahadła i na zielonym jadą dalej w kierunku Ostrołęki. Użytkownicy, którzy będą chcieli jechać w stronę Wyszkowa, po przejechaniu odcinka z wahadłem, wjadą na stare rondo i wyłączą się na DW618 na Wyszków.

Ograniczenie prędkości do 50 km/h . Dla samochodów powyżej 10 ton obowiązuje zakaz wjazdu do miasta.

  Umowa

25 stycznia br. podpisaliśmy umowę na rozbudowę. Zakończone zostały prace polegające na wycince drzew czy też przebudowie kolizji zlokalizowane poza pasem ruchu. Obecnie zrealizowane są roboty rozbiórkowe, ziemne, przebudowa sieci gazowej, teletechnicznej i elektrycznej, kanalizacji oraz wykonywany jest dodatkowy pas ruchu (bypass) od Wyszkowa do centrum Pułtuska. 

O wprowadzeniu kolejnych etapów czasowej organizacji ruchu będziemy informować. Jest to uzależnione od postępu robót. Termin zakończenia przewidziany był na 15 października br. Trwają prace nad przygotowaniem aneksu wydłużającego czas na ukończenie realizacji zadania.

O utrudnieniach na krajówce informuje również Urząd Miejski:

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, realizujące inwestycję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wyłączy z ruchu część ronda oraz fragment ulicy Daszyńskiego. Wymusza to zmianę organizacji ruchu drogowego. Jazda na osi Warszawa-Ostrołęka w okolicach prowadzenia robót będzie się odbywała wahadłowo. Należy się spodziewać wystąpienia utrudnień. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i ścisłe stosowanie się do nowego oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…