pultuszczak

Facebook
KIEROWAŁ WBREW SĄDOWEMU ZAKAZOWI

2023-04-13 12:24:08

Policjanci z pułtuskiej drogówki zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem osobowym pomimo sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wczoraj (12.04), po godzinie 16, na terenie Pułtuska policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki peugeot, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pobawienia wolności do 5 lat.

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych. Za to jest właśnie taka kara – zakaz wsiadania za kółko. Gdy sprawca przestępstwa czy wykroczenie narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *