pultuszczak

Facebook
Kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu

2023-05-18 10:41:49

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca opla. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świerczach, dalsza podróż nietrzeźwego kierującego została zakończona. Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu pułtuskiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek, około godz. 12, w Świerkowie dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerczach zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego kierowcę opla. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a w najbliższym czasie za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pułtuscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.
Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *