pultuszczak
Kiedy naprawią dach na remizie?

2019-10-29 12:25:54

Zadzwonił do nas zaniepokojony mieszkaniec Przemiarowa


W końcu sierpnia nasz powiat nawiedziła gwałtowna burza. Trochę wystraszyła mieszkańców błyskawicami i porządną ulewą. Wiatr narobił bałaganu na balkonach, w ogródkach, zrywał konary drzew.
Mieszkańców Pułtuska i okolic zaskoczyła wiadomość o zerwaniu dachu na świetlicy wiejskiej w Przemiarowie. Budynek był niedawno pięknie wyremontowany, stał się miejscem spotkań mieszkańców, imprez, uroczystości. Przy remoncie wnętrza i elewacji, nie zmieniano jednak starego dachu na budynku. Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pułtusku wynikało, że 29 sierpnia siedem zastępów: z JRG, OSP Głodowo, OSP Trzciniec, OSP Przemiarowo (łącznie 27 ratowników) likwidowało skutki porywistego wiatru, który spowodował zniszczenia budynku świetlicy. Zniszczeniu uległo poszycie dachu, konstrukcja więźby dachowej oraz kominy.
Sprawa jest poważna, bo przy tak dużych uszkodzeniach i kolejnych deszczach, mogło dojść do zalania wnętrza świetlicy. Na szczęście budynek bardzo szybko udało się zabezpieczyć plandekami. Za pomoc i sprawną akcję burmistrz dziękował osobom w niej uczestniczącym.

rpt

Od prezesa OSP w Przemiarowie Jarosława Kościka, który uczestniczył również w posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie uszkodzonej świetlicy, dowiedzieliśmy się wtedy, że remont rozpocznie się już wkrótce. Nad Przemiarowem przeszła gwałtowna nawałnica, która tak silnie nie dotknęła okolicznych miejscowości. Gmina dokonała przesunięć środków i póki co przeznaczyła na remont świetlicy 100 tys. zł, choć wiadomo, że jest to kwota niewystarczająca.
Od tamtego czasu minęło prawie dwa miesiące i mimo pięknej pogody panującej teraz, mamy już za sobą bardzo deszczowe i wietrzne dni. Stąd obawa mieszkańca, który zadzwonił do naszej redakcji. Dlaczego dach wciąż nie jest naprawiany? Co będzie jeśli nie uda się tego zrobić do zimy?
Skontaktowaliśmy się z Wydziałem Inwestycji w Urzędzie Miejskim, skąd otrzymaliśmy informację, że właśnie przygotowywany jest przetarg w systemie zaprojektuj i wybuduj na wykonanie dachu na świetlicy w Przemiarowie. Urząd jest w posiadaniu programu funkcjonalno – użytkowego, który może być podstawą do ogłoszenia przetargu. Ogłoszenie przetargowe powinno się ukazać niebawem, w ciągu maksymalnie dwóch najbliższych tygodni. Musi „wisieć” w ogłoszeniach urzędu minimum przez 14 dni. Jeśli przetarg da się rozstrzygnąć za pierwszym razem, remont powinien ruszyć jeszcze przed zimą. Oby się udało, bo przy prowizorycznym zabezpieczeniu może dojść do dewastacji budynku, a byłoby szkoda. ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *