pultuszczak

Facebook
JESZCZE CHWILA I ODWIEDZI NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ

2022-12-14 11:20:06

W ubiegłym tygodniu, w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Pułtusku, odbyła się impreza pod hasłem Międzypokoleniowe spotkanie mikołajkowe

– To spotkanie jest wydarzeniem iście rodzinnym, dlatego też czujcie się swobodnie w naszym gronie. Za chwilę odbędą się warsztaty bożonarodzeniowe, będziemy wykonywali stroiki, mamy też w planie czytanie bożonarodzeniowych bajek, będzie też spotkanie z Mikołajem, a dla najmłodszych przewidziane są prezenty – powiedziała na powitanie imprezy dyrektor CENTRUM Alicja Patalan.- Dziś, w Centrum Opiekuńczo -Mieszkalnym, rodziny zastępcze będą miały okazję miło spędzić czas. Mam nadzieję, że czeka was tu udana zabawa, że pierniczki będą smakowały i że dzieci, młodzież i dorośli, i seniorzy wspólnie spędzą miłe chwile, że poczują magię świąt – zapowiedziała wicestarosta Beata Jóźwiak.

Magię świąt dzieci obrazowały kolorowymi kredkami. Mała Anastazja Szwejkowska dekorowała swoje pierniczki, zachwycając się wszystkim wokół. Bartek narysował na pierniczku gwiazdkę i pajacyka. – Jak dzieci ładnie dekorują i wszystkie ich ciasteczka są wspaniałe, starają się – mówi Irena Bednarska, która za moment będzie czytać dzieciom bajkę.

– Upiekłyśmy pierniczki, żeby dzieci miały co dekorować, chętne do tego jesteśmy, często pieczemy ciasta – dodaje Wacława Książak.

Wizyta MIKOŁAJA wzbudziła olbrzymie zainteresowanie dzieci. Zapowiedziała go dyrektor Patalan. – Ktoś się do nas zbliża. Posłuchajcie. Jeszcze chwila i odwiedzi nas święty Mikołaj, jedzie z daleka – ściszyła głos. – Święty Mikołaj! – wołały dzieci. Jego wejście obwieścił głos dzwonków.

– Witamy serdecznie Mikołaja i jego pomocnicze Śnieżynki! Brawo. Poprosimy o kilka słów – zwróciła się do przybysza Alicja Patalan. – Ja, Mikołaj, będę rozdawał prezenty, ale najpierw spytam, czy grzeczne byłyście?Czteroletnia Anastazja śpiewem powitała Mikołaja i Śnieżynki. Jej śpiew to duża zasługa siostry Eweliny.

Lektorka zabrała się do czytanie bajki: “W Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy spał już dom cały, nie było słychać żadnego stworzenia, nawet myszki nie piszczały, skarpety wisiały u kominka, czekając na Mikołaja. Pod ciepłą kołdrą dziecinka o słodkich ciastkach we śnie bajała…”.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy PCPR, któremu szefuje Joanna Sobiecka.

Kazimierz Dzierżanowski – tekst i zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *