pultuszczak
JESTEŚMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY PIERWSI

2023-11-09 4:20:56

Długość ścieżki rowerowej wynosi 9.700 m, ostatnio oddana ma 3 km, jest trzymetrowej szerokości, ma pobocza, jest oświetlona. Gdzie ta ścieżka? Biegnie od Winnicy do Golądkowa.
Ruch kołowy jest tu tak duży, że głos wójta Roberta Wróblewskiego z trudem dociera do zebranych. Znak to, że ścieżka rowerowa (wysokiej jakości) to wymóg – bezpieczeństwo dla rowerzystów i jednocześnie sposób na rekreację mieszkańców.

– Na wstępie chciałbym podziękować panu premierowi Henrykowi Kowalczykowi za to, że rząd dawał nam spore pieniądze, między innymi na tę ścieżkę; z POLSKIEGO ŁADU 2 miliony 650 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała nas 3 miliony 54 tys. zł, więc około 13% włożyliśmy wkładu własnego. Oby tak było dalej. Powstała piękna ścieżka, 3 km, 3 metry asfaltu z poboczami, a nowość to oświetlenie na całej długości trasy. Na odcinku Golądkowo – Skarżyce mamy oświetlenie ledowe co 150 m, a dalszy odcinek, gdzie ścieżka odbija w bok, co 100 metrów. Również w tej inwestycji wykonaliśmy oświetlenie ścieżki rowerowej w kierunku Płoniaw. Tam też znajduje się oświetlenie ledowe, co 100 m, część oświetlenia to oświetlenie hybrydowe – powstało ono przy inwestycji przy pierwszej budowie ścieżki, sześciokilometrowej. Łącznie ponad sto lamp. Pięknie wygląda nasza ścieżka nocą.

Tak zadbaliśmy o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, również dzieci. I tak myślę, że XXI wiek zawitał do GMINY WINNICA. To pierwsza taka duża inwestycja na terenie powiatu, jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwsi, kolejni raz jesteśmy pierwsi.

Dziękowałem panu premierowi, dziękuję i radnym, którzy zawsze wspierają nas w inwestycjach, wszyscy – piętnastu radnych. Dziękuję sołtysom, którzy pilnowali prac i przekazywali fundusze sołeckie – powiedział wójt Wróblewski i oddał głos Henrykowi Kowalczykowi.

– Faktycznie, ostatnie lata to dla samorządu wyśmienity czas. Osiem milionów już czeka w kolejce na różnego typu inwestycje, następna to będzie już czwarta transza. Patrzę na to trochę z zazdrością, bo jak ja byłem wójtem, to o takich pieniądzach nawet się nie marzyło. A teraz, tu, w Polsce lokalnej, są inwestycje, i to inwestycje bardzo potrzebne. Ścieżki gratuluję, cieszę się i nie ukrywam, że przechodzi koło mojego domu. Już ją próbowałem, naprawdę dobrze się jeździ. I jest dobrze wykonana – zaznaczył premier Kowalczyk.

– A pieniądze, które wpłyną, będą na przebudowę drogi w Domosławiu i na poprawę gospodarki wodnościekowej – to jest 8 milionów, łącznie z tych kilku edycji POLSKIEGO ŁADU to 24 miliony złotych; z 5 % wkładem własnym. Jest za co być wdzięcznym! – dodał R. Wróblewski.

Wstęgę przecięto i ścieżkę uroczyście otwarto 30 listopada 2023 roku.

KAZIMIERZ DZIERŻANOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *