pultuszczak
Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w mieszkaniu?

2021-07-27 12:47:42

To czy wybrać oczyszczacz z nawilżaczem czy bez zależy od tego jaki poziom wilgotności jest w Twoim mieszkaniu. Z łatwością możesz to zmierzyć za pomocą higrometru, w który możesz się wyposażyć w sklepie budowlanym za niewielką cenę. Jeżeli powietrze w Twoim domu jest suche, wtedy możemy mieć do czynienia z nieprzyjemnymi skutkami takimi jak: suchość w gardle czy kaszel. Jednak problem ten możemy z łatwością rozwiązać za pomocą oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Oczyszczacze i nawilżacze Sharp doskonale sprawdzą się w tej sytuacji.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW to urządzenie, które oprócz swojej podstawowej roli pełni także funkcję nawilżania i jonizacji powietrza. Dzięki wydajności na poziomie 240 m³/h, urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m².

OCZYSZCZACZE POWIETRZA SHARP – FILTRACJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Dzięki 5-etapowej filtracji powietrze oczyszczane jest ze wszelkich, najdrobniejszych zanieczyszczeń. Powietrze kolejno przepływa przez:

  1. Filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczeń, takie jak: kurz, włosy czy sierść. Ponadto filtr wstępny odciąża pracę pozostałych filtrów, przedłużając tym samym ich żywotność.
  2. Filtr węgla aktywnego, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz usuwa zanieczyszczenia gazowe.
  3. Filtr HEPA H13, który pozbywa się zanieczyszczeń z 99,99% skutecznością. Odpowiada za oczyszczanie powietrza z pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, alergenów, bakterii, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów.
  4. Filtr nawilżacza, który zatrzymuje osady znajdujące się w wodzie, dzięki czemu nie dostają się one do powietrza.
  5. Jonizator Plasmacluster, który zajmuje się produkcją dodatnio i ujemnie naładowanych jonów, które niszczą napotkane na swojej drodze szkodliwe patogeny.

Oczyszczacze powietrza Sharp Z FUNKCJĄ NAWILŻANIA I JONIZACJI

Sharp KC-G40EUW to oczyszczacz 3w1. Urządzenie oczyszcza, nawilża i jonizuje powietrze. Dzięki funkcji nawilżania pozbywamy się suchego powietrza, a wraz z nim podrażnionego gardła i śluzówki nosa. Nawilżacz działa w oparciu o trzy elementy: higrometr, filtr nawilżacza i zbiornik na wodę. Funkcja ta to szybki i prosty sposób na osiągnięcie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu. Cenną funkcją jest także jonizacja powietrza. Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW został wyposażony w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Działa on na zasadzie produkowania dodatnio i ujemnie naładowanych jonów, które niszczą napotkane na swojej drodze patogeny, takie jak wirusy, bakterie, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów.

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został wyposażony we wszystko czego potrzeba, aby praca oczyszczacza była na optymalnym poziomie. Dzięki inteligentnemu trybowi automatycznemu urządzenie samo dobiera optymalne ustawienia do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu. W trybie manualnym mamy do wyboru jedną z trzech prędkości pracy wentylatora: niską, średnią oraz wysoką. Podczas snu przydatny jest tryb SLEEP, który umożliwia bardzo cichą pracę z wyłączonym podświetleniem. Funkcja Advanced Auto pozwala na intensywną jonizację, gdy tylko poziom wilgotności przekroczy normę 70%. Urządzenie dzięki kółeczkom można w dogodny sposób przenosić. Pracę oczyszczacza można zaprogramować za pomocą timera. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w blokadę rodzicielską, dzięki której można zablokować dotychczasowe ustawienia. Wskaźnik konserwacji filtrów przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów. Ponadto funkcja Plasmacluster Spot umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin.

Podsumowanie – Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Jeśli zmagasz się z suchym powietrzem w Twoim domu to skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Większość modeli oczyszczaczy Sharp to urządzenia 3w1 – posiadają funkcję oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza. Dzięki takiemu połączeniu zanieczyszczenia usuwane są w ponad 99%.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *