pultuszczak
FESTIWAL LEKTUR SZKOLNYCH

2023-06-16 12:12:52

IV Powiatowy Festiwal Lektur Szkolnych przeszedł już do historii. Zapisał się w annałach CZWÓRKI im. Ireny Szewińskiej złotymi zgłoskami jako ciekawe spotkanie artystyczne doskonale przygotowane i przeprowadzone.
Konkurs – scenka z lektury szkolnej – “Książki, które nas łączą” przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII. Przystąpiło do niego pięć szkół: w kategorii klas młodszych – PSP im. Jana Pawła II w Płocochowie i PSP nr 2 im. Henryka Sucharskiego; w kat. klas starszych: Społeczna Szkoła Podstawowa w Gzach, PSP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki oraz PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej.

Uczniowie płocochowskiej szkoły w składzie: Mateusz Melnicki, Karol Matusiak, Franciszek Waszkiewicz, Wojciech Markuszewski i Przemysław Kurpiewski zaprezentowali scenkę z “Szatana z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego pt. “Lekcja historii”, Maria Kisiel i Hanna Madeja pokazały się w scence “Magiczna przemiana” wyjętej z “Tajemniczego ogrodu” autorstwa F. H. Burnetta.

Uczniowie klas starszych posiłkowali się scenami zaczerpniętymi z “Oskara i pani Róży” Erica – E. Schmita. Wiktoria Baleńska, Igor Milewski, Aleksandra Niesłuchowska, Paulina Ochtabińska i Alicja Kępczyńska wystąpili w odsłonie pt. “Problemy z dziewczynami”; Kinga Jaskulska, Kacper Gilert i Amelia Żuk w “Niezbadane są drogi, na których Bóg odnajduje człowieka”; Katarzyna Dziubińska i Mikołaj Czyżewski w “Szanowny Panie Boży”.

Jury w składzie: Izabela Sosnowicz-Ptak – przewodnicząca, Bożena Potyraj i Grażyna M. Dzierżanowska przyznało następujące nagrody: PIERWSZE dla PSP2 i PSP3 w Pułtusku; DRUGIE – PSP w Płocochowie i SSP w Gzach; trzecią PSP 4 w Pułtusku. Jednocześnie szczególnie podkreśliło artyzm scenicznej wypowiedzi zespołu z TRÓJKI – “Niezbadane są drogi, na których Bóg odnajduje człowieka” oraz DWÓJKI – “Magiczna przemiana”.

Uczestników konkursu przygotowały panie: Beata Załoga (PSP2), Barbara Echalik-Linka, Monika Bąk (PSP3), Bogumiła Morawska-Koc (SSP Gzy), Barbara Ciesielska (PSP4) i Aleksandra Sklepkowska i Joanna Janczak (PSP Płocochowo).

Dyrektor Krzysztof Łachmański, zwracając się do uczestników konkursu i nauczycieli:

– Dziękuję wam, że wzięliście udział w tym projekcie, dziękuję zespołowi przedmiotów humanistycznych pod kierunkiem p. Ewy Jabłonowskiej: Beacie Milczarczyk, Barbarze Ciesielskiej, Katarzynie Kaźmierczak oraz p. Agnieszce Golbie, które cztery lata temu wpadły na pomysł projektu, zainspirowane tym, że coraz rzadziej sięgamy po książki. A przecież książka jest źródłem wszystkiego, jest niezwykle ważna.

Zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski: – Dziękuję organizatorowi -SZKOLE nr 4 – za promowanie i upowszechnianie czytelnictwa i to w różnych formach, np. plastycznych. Książka to coś wspaniałego, ja jestem cały czas przy książce, a szczególnie w wakacje i podczas urlopu. Dzięki niej wyłączamy się z codzienności, przenosząc w inne światy.

Grażyna M. Dzierżanowska

MAGIA KSIĄŻKI
IV edycja Powiatowego Festiwalu Lektur Szkolnych MAGIA KSIĄŻKI, którego celem jest rozwijanie pasji czytelniczych i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, to projekt wielowarstwowy.

W jego skład wchodzą konkursy:

Scenka z lektury szkolnej – Książki, które nas łączą;

Pięknego czytania – Książki, które nas łączą;

I miejsce Blanka Jończyk

II Lena Bochenek

III Maja Kowalska

Plastyczny – Moja ulubiona scenka z lektury szkolnej;

I Małgorzata Jackiewicz

II Aleksandra Wawrowska

III Paweł Zdunek

Plastyczny – Twórca plakatu

(dwie kat. wiekowe)

I Miłosz Kuchta

II Joanna Kubiak

III Julia Romanowska

I Alicja Fliszkiewicz

II Zuzanna Zaręba

III Klaudia Rzeczkowska

Podała, też fot.

GMD

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *