pultuszczak

Facebook
Elektroniczne tablice w dwóch miejscach

2022-10-28 10:20:41

Elektroniczne tablice informujące o przepisowej prędkości, z jaką jedziemy lub ewentualnej konieczności zdjęcia nogi z gazu, zostały ustawione w Przemiarowie oraz na ulicy Tartacznej w Pułtusku. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a szczególnie najmłodszych pieszych. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów

Tablice wyświetlające prędkość to elementy infrastruktury zwiększające bezpieczeństwo na drogach. Takie rozwiązanie ma psychologiczny wpływ na prowadzących samochody. Umieszczone na terenie gminy Pułtusk znaki, pokazują z jaką szybkością aktualnie podróżujemy. Wyświetlana prędkość ma skłaniać do myślenia i w razie jazdy z nadmierną prędkością nakłaniać do zdjęcia nogi z gazu. Uśmiechniętą miną sygnalizatory nagradzają tych, którzy jadą zgodnie z obowiązującym limitem, zaś smutną miną karcą tych, którzy jadą za szybko.
Mamy nadzieję, że te rozwiązanie wpłynie na to, że kierowcy zdecydowanie częściej będą zwalniać, jeździć ostrożniej nie tracąc przy tym pieniędzy na mandaty! A dzieci będą bezpieczniejsze na drodze!

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *