pultuszczak
DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

2023-06-13 12:20:28

Pod koniec maja odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego; to cykliczna impreza, której organizatorem jest PCPR.
Dzieci go lubią, miały okazję do zabawy w towarzystwie strażaków – OSP Trzciniec i policjantów, też inne atrakcje oraz możliwość posmakowania przekąsek cateringowych.

A że to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą RODZINA KREDKAMI MALOWANA; wpłynęło na niego aż 85 prac z powiatu pułtuskiego. Pierwsze nagrody otrzymali: Szymon Grabowski – Zatory, Weronika Rogowska – Klaudyna Potocka, Pułtusk i Ksawery Jaskółowski – Błędostowo. Ponadto jury przyznało pięć wyróżnień.

Pierwsze słowa do rodziców zastępczych skierowała szefowa PCPR, dziękując im za “zaangażowanie i ogromny wysiłek, jaki codziennie wkładają w opiekę i wychowanie dzieci, za troskę i bezpieczną przystań i domową atmosferę”.

– Dzieciom życzę, by pozostały dziećmi jak najdłużej, aby w waszych sercach zawsze gościła miłość, a na waszych twarzach były uśmiechy – powiedziała dyr. PCPR;

Beata Jóźwiak, wicestarosta, zwracając się do rodziców zastępczych podkreślała ich pracę, ciepło, troskę, miłość i empatię. – Potraficie, jeśli zachodzi potrzeba, pomóc i przytulić. Za to wam dziękuję.

Mateusz Miłoszewski, zastępca burmistrza: – Bardzo państwu dziękuję za misję, której się podjęliście i że wypełniacie ją każdego dnia, za to, że dajecie tym młodym osobom co najważniejsze, czyli dom i miłość.

B. Jóźwiak zachęcała osoby pełen empatii, miłości i ciepła do podjęcia się pracy jako rodzice zastępczy, do zajęcia się dziećmi, dając im wsparcie i domową atmosferę.

GMD

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *