pultuszczak
Dzielnicowy pszczelarz

2023-05-31 1:20:59

Policjanci swój czas wolny od służby poświęcają rozwijaniu różnych, czasem bardzo nietypowych pasji. Jednym z nich jest sierż. sztab. Rafał Grabowski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, dla którego pszczelarstwo jest niezwykłym hobby. Dzielnicowy nie tylko troszczy się o swoje pracowite owady, ale zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży na ich temat.
Sierż. sztab. Rafała Grabowski obecnie pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Policyjny mundur założył w 2014 roku. W ramach swoich obowiązków służbowych dba on o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ponadto każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, a także przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W czasie wolnym od służby pułtuski dzielnicowy pasjonuje się pszczołami. Mundurowy posiada stacjonarną pasiekę składającą się z 18 uli. Jak mówi, praca przy pszczołach trwa przez cały rok. Chociaż najwięcej czasu poświęca im od marca do października. Poza sezonem ich hodowla również wymaga dużego poświęcenia. Funkcjonariusz ma szeroką wiedzę na temat hodowanych przez siebie ras pszczół, jaką są Buckfast i Sklenar G10.

Dzięki nietypowemu hobby i produkcji miodu pułtuski dzielnicowy przyczynia się do kształtowania pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Należy zaznaczyć, że tam, gdzie ilość rodzin pszczelich jest wystarczająca, można zaobserwować o wiele bogatszą różnorodność szaty roślinnej.

Ponadto należy dodać, że funkcjonariusz zna się dokładnie nie tylko na hodowli pszczół. Jako dzielnicowy, czyli policjant „pierwszego kontaktu”, zna dokładnie swój rejon służbowy i problemy jego mieszkańców. Do jego głównych zadań należy bieżąca analiza zagrożeń w dzielnicy, współpraca ze spółdzielniami i mieszkańcami.

Autor: sierż. Renta Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *