pultuszczak

Facebook
Dzielnicowi w roli św. Mikołaja

2022-12-20 4:20:35

Policjanci pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach swoich obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Przykładem tego jest postawa dzielnicowych z pułtuskiej komendy, którzy w trakcie wykonywania codziennych zadań natrafili na rodziny potrzebujące wsparcia i… szybko zorganizowali pomoc

Mundurowi, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wyszli z inicjatywą pomocy. Dzielnicowi, dzięki swojemu rozpoznaniu rejonu służbowego, przeanalizowaniu potrzeb znanych im mieszkańców, wytypowali rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Z własnych pieniędzy zakupili zabawki, słodycze oraz choinki dla dzieci. Wszystko po to, by oprócz niezbędnej pomocy sprawić również radość i wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.

Jest to kolejny przykład na to, że w każdej sytuacji można liczyć na pułtuskich stróżów prawa. Każdego dnia pomagają oraz reagują w różnych sytuacjach, nawet z narażeniem własnego życia. Udział w akcjach, dzięki którym mogą pomóc potrzebującym jest dla nich największą satysfakcją. Bezcenny uśmiech, po otrzymaniu prezentów, który zagościł na twarzach dzieci, powoduje niezmierną radość z niesienia pomocy innym.

Autor: sierż. Renata Soból

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *