pultuszczak

Facebook
Dzielnicowa sierż. Renata Soból na podium

2022-10-12 6:20:17

9 października, na plaży miejskiej w Szczytnie, zainaugurowano 4. edycję Biegu charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W tegorocznym wydarzeniu pn. Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, udział wzięło blisko 800 uczestników, dzięki którym na konto Fundacji trafi ponad 35 tys. zł

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich” – słowa ks. Jana Twardowskiego idealnie oddają sens, ideę organizowanego przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie Biegu. Kultywowanie pamięci o poległych w służbie policjantkach i policjantach to podziękowanie za ich poświęcenie, ale również podziękowanie za kierowanie się ideałami, które przyświecały im podczas wyboru tego trudnego zawodu. To kultywowanie pamięci osób, które są wzorem dla młodego pokolenia policjantów i które słowa roty ślubowania „nawet z narażeniem życia” wypełniły do końca. Nasi koledzy pozostawili swoich bliskich, którzy niejednokrotnie potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego, ale również tego duchowego. To wyzwanie podjęli po raz pierwszy w 2019 r. organizatorzy Biegu Charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Funkcjonariusze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, po raz 4. zorganizowali bieg, z którego zebrane środki w całości trafiły do Fundacji. Mowa o 35 502,58 zł, które zostały, za pomocą symbolicznego czeku, przekazane przez nadinsp. dr hab. Iwonę Klonowską – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. w st. spocz. Władysławowi Padło – Przewodniczącemu Rady Fundacji.

Tę zawrotną sumę udało się zebrać dzięki ludziom o wielkich sercach – funkcjonariuszom Policji oraz przyjaciołom naszej formacji – uczestnikom Biegu, a nie było ich mało. Łącznie 792 osoby, z czego 422 stanowili uczestnicy zapisani do biegu głównego, a 370 do biegu wirtualnego.

W klasyfikacji PODOFICEROWIE KOBIETY stanęła na podium, zajmując 3 miejsce sierż. Renata Soból dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Jesteśmy dymni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: kom. Daniel Bruski/DKS WSPol/ 
kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *