pultuszczak
Dwudziestu przekroczyło prędkość

2023-09-22 9:04:48

20 września, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku prowadzili działania „Prędkość”. Niestety, nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących przepisów. Działania miały zasięg ogólnopolski.

W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W trakcie kontroli, funkcjonariusze drogówki interweniowali wobec blisko 20. kierujących niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu i to zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych. Funkcjonariusze w głównej mierze sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących nimi osób. Sprawdzą również, czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy wszystkie osoby w poszczególnych pojazdach maja zapięte pasy bezpieczeństwa, jak też, czy kierowcy nie przewożą osób ponad dopuszczalną liczbę miejsc dla danego rodzaju pojazdu.

Bądźmy życzliwi i kulturalni dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że wyobraźnia to podstawowa cecha dobrego kierowcy, dlatego też nie przekraczajmy dozwolonych prędkości i jedźmy ostrożnie cały czas myśląc o tym, co dzieje się na drodze – zgodnie z zasadą NAJPIERW POMYŚL, POTEM – JEDŹ. Apelujemy do kierowców o rozwagę i uprzejmość.

O swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zauważonych nieprawidłowościach możecie nas poinformować dzwoniąc na numer alarmowy bądź za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *