pultuszczak

Facebook
Dwóch nietrzeźwych i jeden rajdowiec

2023-04-11 1:49:23

Jak co roku okres świąt to czas wytężonej pracy policjantów. Liczne patrole dbały o to, by na drogach było bezpiecznie. Cieszy fakt, że coraz mniej kierowców decyduje się kierować pod wpływem alkoholu.

Od piątku do poniedziałku pułtuska „drogówka” prowadziła działania pn. „Wielkanoc 2023”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu pułtuskiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów karnych nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze pułtuskiej komendy odnotowali jedną kolizję drogową, do której doszło na terenie Pułtuska. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany kierujący citroenem. 52-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Drugi nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany na terenie miasta z wynikiem 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze,  podczas świątecznego weekendu, zatrzymali również prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 52 km/h w obszarze zabudowanym.

Podsumowując można stwierdzić, że Święta Wielkanocne na pułtuskich drogach przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *