pultuszczak

Facebook
Drugie włamanie w miesiącu

2022-04-20 4:25:47

Złodzieje wykorzystują fakt nieobecności domowników i dokonują włamań pozbawiając niejednokrotnie właściciela dorobku całego życia. 12 kwietnia po raz kolejny w ciągu miesiąca doszło do włamania na jednym z osiedli na terenie miasta. Pułtuscy mundurowi apelują o czujność

To już drugie włamanie do mieszkania w tym miesiącu. W obydwu przypadkach pomieszczenia mieściły się w bloku, na parterze, a przestępcy wyłamywali wkładki w drzwiach wejściowych i plądrowali pokoje. Do pierwszego zdarzenia doszło przy ul. Kolejowej. Włamywacze ukradli złotą biżuterię i pieniądze należące do 51-latki. Wszystko o łącznej wartości 7 tys. zł. 12 kwietnia przestępcy zainteresowali się mieszkaniem przy ul. Na Skarpie. Tym razem, 72-letnia właścicielka nie straciła żadnych oszczędności.

Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest…życzliwy sąsiad. Poprośmy więc, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem, podczas gdy nas nie ma. Powierzmy życzliwym sąsiadom lub znajomym komplet kluczy. Bądźmy czujni!
Sąsiedzie – jeśli widzisz kogoś obcego, słyszysz podejrzane odgłosy lub jesteś świadkiem nietypowych zachowań osób postronnych – REAGUJ – ZADZWOŃ NA POLICJĘ!

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *