pultuszczak
Dom pogrzebowy sprzedany

2021-01-30 2:26:22

12 stycznia tego roku odbył się VI przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej przy ul. Sienkiewicza w Pułtusku

Chodzi o działkę o powierzchni 0,1618 ha z budynkiem miejskiego domu pogrzebowego. Przetarg zakończył się sprzedażą tej nieruchomości jedynemu dopuszczonemu po wpłacie wadium uczestnikowi przetargu ustnego. Cena wywoławcza wynosiła 250 tysięcy, dom pogrzebowy sprzedano za 252 tys. 50 zł. W urzędowej informacji czytamy:

W toku licytacji, po trzecim wywołaniu, najwyższą cenę tj 252 tys. 500 zł zaoferowali państwo Olga i Daniel małżeństwo Grzegorczyk i zostali ustaleni jako nabywcy nieruchomości.

Olga i Daniel Grzegorczyk od jakiegoś czasu wspólnie prowadzą usługi pogrzebowe z Adamem Kraszewskim, stąd też zdecydowali się na zakup nieruchomości. Na razie za wcześnie mówić o konkretach, gdyż czekają jeszcze na podpisanie aktu notarialnego, ale w rozmowie z Tygodnikiem Daniel Grzegorczyk  potwierdził, iż w przyszłości zamierzają zadbać o wnętrze i otoczenie budynku, przeprowdzić konieczne prace remontowe.

O wystawieniu miejskiego domu pogrzebowego na sprzedaż radni zadecydowali w lutym 2017 roku. Wtedy rzeczoznawca wycenił go na 520 tys. 31 zł. Dzierżawcą domu pogrzebowego, od czerwca 2015 roku, był miejscowy przedsiębiorca Marek Wenda, sceptycznie nastawiony do pomysłu sprzedaży przez gminę tej nieruchomości i średnio zainteresowany jej kupnem. Narzekał na koszty czynszu, konieczność sprzątania dużego terenu, który jest miejscem wieczornych i nocnych spotkań imprezowiczów, a ci pozostawiają po sobie śmieci i zniszczenia.

Od tamtego czasu odbyło się sześć przetargów, znacznie też obniżono cenę nieruchomości i w końcu znalazł się nabywca.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *